• Vianočný pozdrav

Kristus náš Pán,

ktorý ožiaril Betlehemskú noc svojím príchodom,

nech aj Váš život osvetlí svetlom radosti, lásky a pokoja.

Požehnané Vianoce a milostiplný nový rok 2015

Vám praje

spoločenstvo cirkevnej školy ZH

• Young author 2014 – Tvorba v anglickom jazyku

• V našej škole máme talenty! Môžeme si  povedať po úspešnom zapojení sa do 1. ročníka autorskej súťaže žiakov v anglickom jazyku Young author , vyhlásenej Gymnáziom  v Žiari nad Hronom pri príležitosti 86. výročia narodenia slovenského básnika Milana Rúfusa. Porota na gymnáziu hodnotila práce 53 žiakov v jednotlivých vekových kategóriách. Medzi nimi boli aj práce našich dvoch  siedmakov, ktorí výborne zabodovali a obaja získali prvé miesta v kategórii elementary!

Monika Gregušová napísala príbeh „The best day“  s nečakaným záverom a Dominik Bahno zložil báseň s názvom „ King“. Našim talentovaným autorom úprimne k víťazstvu blahoželáme  a prajeme veľa ďalších úspechov. Pripájame ukážky z ich prác, nechajte sa inšpirovaťJ.

King

There was a king,                                                                                        Now king  is funny,

who likes singing.                                                                                       because he has money.

He doesn´t like dad,                                                                                  His dad is boring,

because he is fat.                                                                                       when he builds building.

His older brother                                                                                        They live in flats,

doesn´t like mother.                                                                                 for their  small cats

One day he was sad,                                                                                 They have got steel,

she bought him a new bed.                                                                   but only in their dreams.

The best day

Luke! Where we are going?“I shouted at  him laughing. He din´t answer. He just took my hand  saying: „I only need you to go with me, o.k.?“ I stopped walking and said: „O.k.“ He smiled at me a little. After a while we stopped in front of  the cash register of London Eye. I really didn´t know what are we doing here. Luke bought two tickets. We sat down in the cab. The cab waiting when the series begins.  We had  a beautiful view at night London!....................................................

• Olympiáda v anlickom jazyku

• Opäť sa po roku zišli talentovaní žiaci, aby si zmerali svoje jazykové zručnosti v školskom kole Olympiády v anglickom jazyku. 24 žiakov 6. – 9. ročníka si otestovalo svoje vedomosti v testoch zameraných na počúvanie a čítanie s porozumením, slovnú zásobu a gramatiku. V ústnej časti sa ukázala ich pohotovosť pri vytváraní príbehu k obrázku a pri riešení situačnej úlohy.

Vyhodnotenie olympiády:

kategória 1A (6. – 7. roč.): 1. miesto – Monika Gregušová (7.A)

2. miesto – Martin Minka (7.B)

3. miesto – Dominik Bahno (7.A)

kategória 1B (8. – 9. ročník): 1. miesto – Andrea Loučičanová (8.B)

2. miesto – Mária Lauková (9.B)

3. miesto – Jozef Medveď (9.A)

Žiaci z prvých miest nás budú reprezentovať na obvodom kole OAJ v januári.

kategória 1C (anglofónni žiaci): 1. miesto - Natália Záhorská (8.A)

Natálka postupuje automaticky do krajského kola.

Všetkým postupujúcim držíme palce!

Veľmi nás teší, že žiaci majú záujem o anglický jazyk a už teraz mnohí prisľúbili účasť na olympiáde v budúcom školskom roku.

• POZVÁNKA

• Srdečne Vás pozývame na:

ŽIVÝ BETLEHEM - 18.12. 2014 od 16.00 - 18.00 hod. na Námestí MS

RORÁTNU sv. omšu -  16.12. o 7.00 hod. v Kaplnke Božieho milosrdenstva

JASLIČKOVÚ POBOŽNOSŤ -  25.12. o 14.00 hod. v Kostole Sedembolestnej Panny Márie

Tešíme sa na Vás!

• VENČEK

• Venček našich deviatakov sa uskutoční v piatok 28.11.2014 v MsKC.

Začiatok o 19.30 hod.

Tešíme sa na stretnutie.

• JESENNÉ PRÁZDNINY

• V čase od  30.10. do 31.10.2014 sú jesenné prázdniny /ŠTVRTOK-PIATOK/.

Nástup do školy je v pondelok 3.11.2014!

• Riaditeľské voľno - jarmok

• V piatok 10. októbra 2014 bude udelené riaditeľské voľno pre žiakov našej školy  z dôvodu  konania jarmoku v blizkosti školy.

Ďakujeme za porozumenie.