• Atlantis

• Dňa 10. apríla sa naši žiaci druhých ročníkov zúčastnili zábavno-vzdelávacieho programu v Atlantise.
            V tematických miestnostiach sa dozvedeli základné informácie o vesmíre a Egypte. Nachádza sa tu aj
            70 interaktívnych zábavno-fyzikálnych exponátov , ktoré umožnili žiakom bádať, skúmať tieto
            zákonitosti sveta, či objavovať svet bubliniek. Žiaci si to veľmi užili a odchádzali plní zážitkov.

• Kurz korčuľovania

• V marci mali naši prváci príležitosť získať základné korčuliarske zručnosti a v apríli mali túto príležitosť aj naši štvrtáci.

Pod vedením skúsených ambasádorov sa niektoré deti stretli s ľadom a korčuľami po prvýkrát a postupne sa naučili základné techniky korčuľovania. Bolo ohromujúce sledovať, ako postupne stáli na ľade a začali zvládať základné pohyby a obraty. Deti sa naučili aj správne padať a ako si udržať rovnováhu, čo je kľúčové pre bezpečné korčuľovanie. Napriek tomu, že niektorí mali na začiatku obavy, či zvládnu jazdu na ľade, sledovali sme neuveriteľné pokroky počas kurzu. Takmer všetci sa nakoniec pohybovali po ľade s ľahkosťou a sebadôverou.

Vzájomná podpora a povzbudzovanie medzi deťmi vytvorili atmosféru dôvery a pohody, ktorá pomohla každému z nich prekonať svoje obavy a získať nové zručnosti.

Kurz korčuľovania bol nielen skvelou príležitosťou pre deti, aby sa zoznámili s ľadovým športom, ale aj príkladom toho, ako kolektívne úsilie a podpora môžu pomôcť jednotlivcom prekonať prekážky a dosiahnuť úspech.

• Stále nám to spieva

• V našej škole majú naši žiaci chuť spievať, o čom svedčí aj krásne číslo 30. Práve toľko bolo na speváckej súťaži Spievam, spievaš a Slávik Slovenska súťažiacich z prvého i druhého stupňa.

V súťaži Spievam spievaš – ľudová pieseň:

I. kategória:

1. miesto – Martinka Beňovičová

2. miesto – Sárka Ďurišová

3. miesto – Vavrík Kostoláni

1. miesto – Marek Gábor

2. miesto – Viktorka Hortová

3. miesto – Timko Olajec

III. kategória:

1. miesto – Lianka Páleníková

2. miesto – Radka Rajčanová

3. miesto – Mária Šmondrková, Terézia Lukáčová

Spievam, spievaš – tanečná pieseň:

1. miesto: Maroško Tončo

2. miesto: Veronika Môcová

3. miesto: Lilien Ďurianová

Slávik Slovenska:

I. kategória:

1. miesto – Eliška Garajová

2. miesto – Miriamka Packová

3. miesto – Grétka Gažiová

1.miesto: Lukáško Ďuriš

2. miesto: Emmka Kukanová

3. miesto: Veronika Molnárová

III. kategória:

2. miesto – Ninka Neuschlová

Všetkým žiakom ďakujeme, že sa zapojili do školského kola a prišli si zaspievať. Ocenení, ktorí sa v súťaži Spievam, spievaš umiestnili na prvom mieste postupujú do okresného kola, ktoré sa uskutoční na konci apríla a zlatí Slávici si zaspievajú na okresnom kole 13. mája. Obe postupové súťaže budú v Kremnici. Držíme všetkým palce 😊.

P. u. Kupcová a Bistová M.

• Oznam - poplatky za stravu máj 2024

•          Prosíme uvádzať  variabilné symboly

Zamestnanci                        124                  21 dní x 1,80€ = 37,80€

Deti do 5 rokov                     224                 21 dní x 1,70€ = 35,70€

Predškoláci s dotáciou         324                 21 dní x 0,30€ = 6,30€

Cudzí                                    424                 21 dní x 4,44€ = 93,24€

Žiaci 1.stupeň s dotáciou     524                 2€ réžia

Žiaci 2.stupeň s dotáciou     624                 2€ réžia

Desiata 1. a 2.stupeň                                21 dní x 0,70€ = 14,70€

Číslo účtu               SK5502000000004112630953

• Medzinárodný deň florbalu

• Presne pred piatimi rokmi bol 12. apríl vyhlásený za Medzinárodný deň florbalu. Dnes sme si ho pripomenuli aj v našej škole na hodinách telesnej výchovy. Žiaci sa rozprávali o zdravej strave, počas vyučovacej hodiny mali tréning aj si zahrali pod vedením nášho bývalého žiaka J. Henžela, ktorý študuje na strednej športovej škole.

• Súťaže za mesiac marec

• V marci sa naši žiaci zúčastnili viacerých súťaží a dosiahli krásne umiestnenia. Všetkým gratulujeme a tešíme sa z úspechov našich žiakov.

3. kolo školskej stolnotenisovej ligy škôl nášho okresu

1. miesto vo svojej kategórii získal Marek Ďuríček z 9. A

Biblická olympiáda - dekanátne kolo

V našej škole sa uskutočnilo dekanátne kolo biblickej olympiády a na 1. mieste sa umiestnil tím našej školy - Adelka Krajčiová, Hanka Kupcová z 9. B a Damián Kupec, 6.A

Okresné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín

Tento rok sa uskutočnil už 70. ročník recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín.

V druhej kategórii získala 2. miesto Ema Gocníková z 5.A.

V tretej kategórii získal 1. miesto Ján Weiss a 2. miesto Lucia Kadlecová z 8.A.

Florbalový turnaj

Máme za sebou aj veľmi obľúbený florbalový turnaj našej školy. Na prvých troch miestach sa umiestnili tieto tímy:

1. miesto – Kubko, Julko a dve baby

(Jakub Ondruš, Július Malý, Laura Vencelová, Lea Harmadyová)

2. miesto – Pacienti, s.r.o.

(Samuel Ďurina, Dávid Mancíar, Marko Gelien, Alex Bachleda)

3. miesto – Čvagani

(Adam Piatrik, Daniel Piatrik, Matej Gašparík, Šimon Pažítka)

• Oznam

• Zajtra, v stredu 10.4.2024, bude z dôvodu celodennej odstávky vody riaditeľské voľno.

Korčuľovanie pre žiakov 4. ročníka a exkurzia pre žiakov 2. ročníka bude, prosíme rodičov, aby sa riadili inštrukciami tr. učiteliek.

Pytagoriáda pre žiakov 6. až 8. ročníka sa uskutoční podľa pokynov vyučujúcej.

Krúžky a vyučovanie ZUŠ sú v našej škole na zajtra zrušené.

Vo štvrtok ráno nastupujeme do školy.

V prípade zmien vás budeme informovať.