• Informácie k nástupu do školy v pondelok 4.9.2023

• žiaci 1. ročníka – podľa pokynov v liste od tr. uč. /stretnutie  pred kostolom s rodičmi/,
            • žiaci 2.-9. ročníka – príchod do triedy do 7:55 – pri príchode je nevyhnutné použiť čip na pípnutie,
            • 8:05 - odchod na sv. omšu s tr. uč.,
            • 8: 30 - slávnostná svätá omša,
            • 9:30 – 10:00 – triednická hodina – úvodné informácie, rozvrh hodín, BOZ, školský poriadok, ponuka krúžkov,
            • od 10:00 – odchod domov, do ŠKD alebo na obed v ŠJ pre prihlásených žiakov – ešte je možnosť prihlásiť si obed cez EduPage do 1.9.2023,
            • ŠKD -  funguje od 4.9. v čase 6:00 – 17:00,
            • od utorka 5.9. sa učí podľa rozvrhu hodín,
            • desiata sa bude vydávať od 11.9./pondelok/.
          • Majsterky Slovenska z našej školy

• Máme zlato !!!

Veľký úspech našich atlétok, ktoré sa stali majsterkami Slovenska. Nemali to jednoduché, svoje víťazstvo si vybojovali spomedzi 10 skvelých tímov.

Gratulujeme dievčatá, sme na vás nesmierne hrdí..

• Oznam - poplatky za obedy - september 2023

• Prosíme uvádzať variabilný symbol

Zamestnanci                        123              19 dní x 1,80€ = 34,20€

Deti do 5 rokov                    223              19 dní x 1,70€ = 32,30€

Predškoláci s dotáciou        323               19 dní x 0,30€ = 5,70€

Cudzí                                   423              19 dní x 4,44€ = 84,36€

Žiaci 1.stupeň s dotáciou    523               2€ réžia +18€ záloha = 20€

Žiaci 2.stupeň s dotáciou    623               2€ réžia +18€ záloha = 20€

Desiata 1. a 2.stupeň                               19 dní x 0,70€ = 13,30€

V prípade záujmu o desiatu uviesť pri platbe do poznámky meno žiaka, desiata.

Číslo účtu          SK5502000000004112630953

• Pedagogická stáž v Nice

•    V júli 2023 som mala česť zúčastniť sa  niekoľkodňovej zahraničnej stáže pre učiteľov cudzích jazykov vo francúzskom Nice, a to vďaka programu Erasmus plus 2022-2-SK01-KA122-SCH-000095283, Vzdelávaním k viacjazyčnosti.

Počas bohatého vzdelávacieho programu som sa mohla oboznámiť nielen s najnovšími prístupmi vo výučbe cudzích jazykov a kultúr, ale aj nadviazať kontakt s učiteľmi jazykov z celého sveta (Nemecko, Írsko, Maďarsko, Česko, Rumunsko, Argentína, Kolumbia, Kanada, USA) a vymeniť si s nimi skúsenosti a poznatky zo školskej praxe.

Počas vyučovania som sa detailnejšie oboznámila s novým dokumentom CARAP (Referenčný rámec pre pluralitné prístupy jazykov a kultúr) využívaným v zahraničí pri výučbe cudzích jazykov, taktiež s uplatňovaním metódy vzájomného porozumenia medzi jazykmi a medzipredmetového presahu pri projektovom vyučovaní.

Celá stáž sa niesla v pracovnom duchu, pričom vyučovacie hodiny boli v popoludňajších hodinách doplnené zaujímavými konferenciami, praktickými workshopmi a obohacujúcimi interkultúrnymi výmenami.

V rámci jedného medzinárodného stretnutia, na ktorom sa predstavovali rôzne krajiny, a kde som aj ja s ostatnými kolegami zo slovenskej delegácie prezentovala Slovensko, sa zúčastnili aj významné osobnosti, ako napríklad vedúci úradu  zo štátneho saského úradu  ministerstva kultúry  Wilfried Kűhner.

Na základe rozprávania so zahraničnými kolegami môžem skonštatovať, že naša cirkevná škola za zahraničnými vôbec nezaostáva, a aj vďaka ponúknutým príležitostiam pre rozvoj svojich pedagógov, ako je aj vyššie spomínaná stáž, sa určite posúva ešte viac dopredu.

Martina Štefanková