• Poplatok za obedy - november 2020!

• Prosíme uvádzať  variabilný symbol

VS- celý rok rovnaký

Obedy    zamestnanci     120                            1,33 x 20 = 26,60

Deti do 5 rokov                220                            1,37 x 20 = 27,40

Predškoláci                       320                             0,17 x 20 =  3, 40

Cudzí                                 1020                             2,95 x 20 =  59

Uhradiť na č. účtu: SK55 0200 0000 0041 1263 0953

• e Podľa rozhodnutí Úradu verejného zdravotníctva a Ústredného krízového štábu to v školstve bude znamenať nasledovné:

• Od pondelka 26. októbra 2020 prechádza na dištančnú výučbu  druhý stupeň ZŠ
              • Ak bude situácia priaznivá, v pondelok 30. novembra 2020 by sa mali žiaci vrátiť do škôl. Ak nie, bude sa pokračovať v dištančnej výučbe.

Táto forma vzdelávania je POVINNÁ, neúčasť na on-line vzdelávaní bude neospravedlnená.

Vyučovanie bude prebiehať podľa platného rozvrhu hodín.

Upozorňujeme, že vyučovanie sa neprerušuje, len sa mení forma - všetky povinnosti týkajúce sa účasti a aktivity na vyučovaní zostávajú pre rodičov a žiakov nezmenené!

Prvý stupeň ZŠ ostávajú na prezenčnej výučbe podľa platného rozvrhu hodín.

• Prázdniny pre MŠ a ZŠ: Jesenné prázdniny sa presúvajú z 29. a 30. októbra 2020 na 30. októbra a 2. novembra 2020. Ide o piatok a pondelok, vzhľadom na to, že cez víkend sa má konať plošné testovanie a v pondelok prebehne dezinfekcia. Okrem toho pribudnú nové prázdniny aj v piatok 6. novembra 2020 a v pondelok 9. novembra 2020 - opäť ide o obdobie v čase plošného testovania.
              • Prosíme, naďalej sledujte webovú stránku školy.
              • Materská škola je otvorená - okrem času mimoriadnych prázdnin!
            • Pevne veríme, že sa situácia upokojí a stabilizuje, a že v danom termíne sa nám podarí vrátiť sa do škôl.

• Vážení rodičia!

Na základe rozhodnutia  MŠVVaš SR a opatrení RÚVZ SR od 15. 10. 2020 /štvrtok/ sa opäť mení prevádzka ŠKD v našej škole nasledovne:

• ráno  od 6:30
            • popoludní do 16:00
            • deti musia byť po celý čas v škole v rúškach /rodič zabezpečí 2 funkčné a čisté rúška každý deň/
            • oddelenia 1.-3. ročník budú vo svojich triedach /okrem 7. oddelenia/

ĎAKUJEME za pochopenie a prajeme pevné zdravie Vašim rodinám!

• Práca detí z ŠKD

• Deti zo VII. oddelenia ŠKD (4.A,4.B,5.A) namaľovali výkres - formát A1, kresba pastelkami a fixami - farebná jeseň.

Šikovné detičky...

ĎAKUJEME  Vám...

• Október – mesiac modlitby sv. ruženca

• Mesiac október je mesiacom modlitby sv. ruženca. Tento mesiac je možné získať úplné odpustky. Úplné odpustky môžu získať tí, čo sa modlia ruženec v kostole, v kaplnke alebo rodine, v rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení. Na získanie odpustkov sa stanovuje: 1. Stačí štvrtina celého ruženca, čiže päť desiatkov, 2. k modlitbe treba pridať nábožné rozjímanie o tajomstvách, 3. pri verejnom recitovaní treba vysloviť tajomstvá podľa zaužívaného zvyku. Musia byť splnené aj tradične podmienky k odpustkom ako sv. spoveď, sv. prijímanie, modlitba na úmysel sv. otca a odpútanosť od akéhokoľvek hriechu aj ľahkého.

Pôvod sviatku Ružencovej Panny Márie treba hľadať v 16. storočí. Vtedy ohrozovali Európu Turci. Rozhodujúca bitka sa odohrala 7. októbra 1571 na mori pri Lepante. Katolícke vojsko pod vedením Dona Juana d`Austria odvrátilo útok divých a odhodlaných Turkov. Vtedajší pápež sv. Pius V. vyzýval celý katolícky svet na modlitby ruženca. Sám sa spolu s kardinálmi a Božím ľudom zhromaždili v bazilike Santa Maria Maggiore v Ríme, kde sa spolu modlili za víťazstvo.
            Neskôr počas dňa pápež zrazu vstal a vyzval všetkých, aby sa poďakovali za víťazstvo. Správa o víťazstve prišla, samozrejme, až neskôr. Vtedy sa rozozvučali zvony v Ríme na poďakovanie za odvrátenie nebezpečenstva. Pápež nariadil každoročne sláviť 7. október ako spomienku na Pannu Máriu Ružencovú. Tento rok si ju pripomenieme  7. októbra 2020.

• Európsky týždeň jazykov – v našej škole

Každoročné pripomenutie si Európskeho dňa jazykov máme za sebou. Tento rok pripadol na sobotu, preto sme si jazykovú rôznorodosť v Európe pripomínali celý týždeň od 21.9. Každý deň nám naše pani kuchárky pripravovali jedlo nejakej európskej krajiny. Určiť názov krajiny bola úloha pre žiakov 1. stupňa. Pomôcť im mohli aj piesne v jazyku daného štátu, ktoré zneli počas niektorých prestávok zo školského rozhlasu. Žiakov 2. stupňa čakali každý deň nové úlohy zamerané na príslušnú krajinu. Zo správnych odpovedí vyžrebovala pani riaditeľka po 3 žiakoch z 1. a z 2. stupňa, ktorí získali hodnotné ceny.

1. cena (výkladový slovník) – Maroško Tončo z 2.BMiška Glezgová z 5.A

2. cena (USB kľúč) – Šimonko Chovanec z 2.BRadko Repiský zo 6.B

3. cena (zvýrazňovačky) – Lucasko Behanovský zo 4.BRomanka Kúdelová zo 6.A

Bola udelená aj špeciálna cena Lucke Tichoňovej z 9.A.

Zároveň veľké poďakovanie patrí pánovi Mgr. Martinovi Škarbovi a Oxford Bookshop z Banskej Bystrice za hodnotné výkladové slovníky pre našich víťazov.

Tešíme sa na zaujímavé aktivity a súťaže budúci rok.