• Testovanie T5 2019 /Obedy sú odhlásené pre žiakov 6.-9.r./

• TESTOVANIE žiakov 5. ročníka ZŠ  - (T5  2019)

papierová forma testovania

- termín: 20. november 2019 (streda)

- testované predmety:

• matematika
            • slovenský jazyk a literatúra

- počet testovaných úloh: MAT – 30 úloh, SJL – 30 úloh

- povolené pomôcky: pero, ktoré píše na modro (nie gumovacie)

- zakázané pomôcky: mobil, kalkulačky, rysovacie pomôcky, výpisky, študijné

materiály, učebnice a pod.

- termín zaslania výsledkov:

• december 2019 – elektronická forma zaslania výsledkov na ZŠ

- podrobnejšie informácie o testovaní: www.nucem.sk v časti Testovanie 5.

Základné informácie k papierovej forme testovania žiakov ZŠ T5 2019

Špecifikácia testu z matematiky T5 2019

Špecifikácia testov zo SJL a MJL T5 2019

HARMONOGRAM TESTOVANIA

Matematika:

8.00 – 8.10 h (10 minút)         - úvodné pokyny k testovaniu, rozdanie OH a papierov

na pomocné výpočty

8.10 – 8.20 h (10 minút)        - rozdanie testov a oboznámenie sa s testom

8.20 – 9.20 h (60 minút)       - administrácia testu

9.20 – 9.25 h (5 minút)           - zozbieranie testov, OH a papierov na pomocné výpočty

9.25 – 9.50 h (25 minút)        - prestávka

Slovenský jazyk a literatúra:

9.50 – 9.55 h (5 minút)          - úvodné pokyny k testovaniu a rozdanie OH

9.55 – 10.05 h (10 minút)      - rozdanie testov a oboznámenie sa s testom

10.05 – 11.05 h (60 minút)   - administrácia testu

11.05 – 11.10 h (5 minút)      - zozbieranie testov a OH, ukončenie testovania

(OH = odpoveďový hárok)

Žiaci musia byť v triede najmenej 15 minút pred začiatkom testovania, t. j. najneskôr o 7.45 hod.

Žiaci boli podrobne oboznámení s pokynmi k testovaniu.

• OZNAM!

• Poplatok za stravu - december 2019

Obedy  MŠ a ZŠ   zamestnanci                     1,33 x 15 = 19,95

Deti do 5 rokov                                               1,37 x 15 = 20,55

Predškoláci                                                     0,17 x 15 =  2,55

Uhradiť na č. účtu:  SK55 0200 0000 0041 1263 0953

Do poznámky uviesť meno / triedu/ !

• „... a Slovo bolo u Boha...“

• Na hodinách čítania a literatúry sme sa v novembri pripravovali na prednes kresťanskej poézie a prózy, ktorým sme chválili a oslavovali Boha, podporili talentovaných žiakov v prednese, upevňovali vzťah k rodnej reči, spoznávali krásy a hodnoty kresťanskej literatúry.

Žiaci sa svedomito pripravovali. Školské kolo sme mali v našej kaplnke, započúvali sme sa do ukážok známych i menej známych autorov textov. Súťažilo sa v troch kategóriách. Výsledky školského kola nájdete pod článkom. Víťaz z každej kategórie postúpil do krajského kola, ktoré sa uskutočnilo 12. 11. 2019 na Katolíckom gymnáziu Štefana Moysesa v Banskej Bystrici.

Do Banskej Bystrice putovali Miška Glezgová, 4. A, Julko Malý, 5. A, Matejko Cibuľa, 5. B, Petronelka Glezgová a Lucka Dekýšová, 9. B. Na gymnáziu nás milo privítali, vytvorili príjemnú atmosféru úvodným kultúrnym programom v Kaplnke sv. Jána Pavla II., po ktorom sme sa rozdelili do jednotlivých tried a stretávali sme sa len cez prestávky, kedy sme si hovorili svoje skúsenosti a postrehy z recitácie. Zhodli sme sa, že tento rok bola v niektorých kategóriách silná konkurencia. Tešíme sa, že sa v krajskom kole veľmi pekne umiestnili Matejko Cibuľa na 2. mieste a Lucka Dekýšová tiež na 2. mieste. Srdečne gratulujeme.

Keďže je súťaž dobrovoľná, vážime si prácu a prípravu všetkých žiakov, ktorí sa zapájajú a prispievajú svojím recitačným umením ku kráse na hodinách i v rôznych kultúrnych programoch na škole i mimo nej.

Ďakujeme rodičom a učiteľom, ktorí spolupracujú pri formovaní mladých recitátorských talentov.

kat. 3. - 4. r. próza: 1. m. Michaela Glezgová

kat. 5. - 6. r. poézia: 1. m. Július Malý, 5. A

2. m. Filip Kazár, 6. B

3. m. Alexandra Hamadová, 5. A; Ivana Tulipánová, 6. A

próza: 1. m. Matej Cibuľa, 5. B

2. m. Nela Škopcová, 5. A; Nina Budajová, 6. A

3. m. Radka Kadlecová, 6. A

kat. 7. - 9. r. poézia: 1. m. Lucia Dekýšová, 9. B

2. m. Michal Cibuľa, Matúš Fajčík, 8. A

3. m. Lenka Malá, Tatiana Hronská, 7. A

próza: 1. m. Petronela Glezgová, 9. B

2. m. Patrícia Glezgová, 7. A

3. m. Klára Karvašová, 9. B

• Pozvánka

Farnosť Povýšenia Sv. Kríža v Žiari nad Hronom Vás pozýva na svätú omšu

venovanú najmä rodinám s deťmi v nedeľu 17. novembra 2019 o 9:30.

Nácvik liturgie a piesní bude v sobotu 16. novembra od 10:00 do 11:00  na fare.

Pozvaní sú všetci, ktorí sa chcú aktívne zapojiť do liturgie nedeľnej sv. omše.

Tešíme sa na Vás!

• ZBIERKA HODINA DEŤOM JE TU!

Vo štvrtok 14. 11. 2019 bude celé Slovensko patriť deťom aj vďaka Vám.

Hodina deťom je projektom Nadácie pre deti Slovenska.

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Aj v našej škole sa môžete zapojiť do tejto zbierky 14. novembra 2019.

S označenou pokladničkou číslo 282 všetky triedy navštívia naši zástupcovia Mestského žiackeho parlamentu.

❤ ĎAKUJEME, ŽE NÁM POMÁHATE POMÁHAŤ ❤

• Podmienky na získanie úplných odpustkov pre duše verných zomrelých.

• Raz denne od 1. novembra do 8. novembra môžeme získať odpustky dušiam v očistci, ak nábožne navštívime cintorín (alebo kryptu) a aspoň mysľou sa pomodlíme za zosnulých.

Okrem týchto odpustkových úkonov sa žiada splniť tri podmienky: spoveď (jedna sv. spoveď však stačí na všetky odpustky.), sv. prijímanie ( najlepšie v ten istý deň) a modlitba na úmysel Sv. Otca (Otče náš, Zdravas a Sláva Otcu). Okrem toho treba sa snažiť vylúčiť akúkoľvek pripútanosť k hriechu aj všednému.