Navigácia

Partners

Utorok 21. 8. 2018

Narodeniny a meniny

Dnes (Utorok 21.8.2018)
Jana Kenížová (4.A)
Jana Pažítková (3.A)
Mgr. Jana Búciová
Mgr. Jana Mičincová
PharmDr. Mgr.Jana Remáčová
Mgr. Jana Repiská
Zajtra (Streda 22.8.2018)
Šimon Chovanec (MŠC)
Filip Polťák (MŠA)
Pozajtra (Štvrtok 23.8.2018)
Dominika Šikeťová (7.A)
Filip Antal (7.A)
Filip Boroš (1.B)
Filip Kazár (4.B)
Filip Pivarči (3.A)
Filip Polťák (MŠA)
Filip Strezenický (5.B)
Filip Urblík (2.A)

Kalendár

Vitajte na stránkach našej školy

Novinky

 • Predaj stravných lístkov sa uskutoční v našej škole:

  30.8.2018 od 7.00 - 12.00 hod.

  3.9.2018 od 6.30 - 13.30 hod.

  4.9.2018 od 6.30 - 14.30 hod.

 • Reportáž na ATV ako žiaci 6.B vytvorili hľadačku o našom meste. https://www.youtube.com/watch?v=Z_KndCnW8kA

 • Hurá! Hurá! Záver školského roka klope na dvere a všetci sa už istotne tešíme na vytúžený oddych a krásne letné prázdniny.

  Ukončenie školského roka 2017/2018:

  28..6.2018 - 12:30 rozlúčka s deviatakmi

  29.6.2018 - 08:30 slávnostná sv. omša v Kostole Povýšenia sv. Kríža ZH

  - 09:30 rozdávanie vysvedčení

  - 10:30 obed

  MŠ a ŠKD sú 29.6.2018 v prevádzke!

  V sobotu večer 30.6. 2018 Vás zároveň pozývame na sv. omšu - Kaplnka Navštívenia Panny Márie na Skalke na " Šibáku " !

  Ďakujem všetkým za snahu, trpezlivosť, vytrvalosť a odhodlanosť v náročnej práci. Prajem Vám Božiu ochranu pred všetkým zlom a zaslúžený oddych. Verím, že po prázdninách spoločne otvoríme ešte lepší a úspešnejší rok a budeme pokračovať v rozvíjaní diela, ktoré sme tu pred 25 rokmi začali.

 • Zber papiera sa uskutoční 25.-27.6.2018 / pondelok-streda/!

  Víťazná trieda pôjde na autobusový výlet!

  Vyhodnotí sa priemerom na žiaka!

  V prípade možnosti - prosíme označiť balíky ich hmotnosťou.

  ĎAKUJEME!!!

 • Spevácke súťaže mali tento rok veľký úspech. V školskom kole prišlo ukázať svoj talent a krásne zvonivé hlásky približne 80 detí z 1. a 2. stupňa. Spievali ľudové i umelé/moderné piesne. Istota spevu, presná intonácia, dodržanie rytmu, radosť zo spevu, to všetko brali poroty do úvahy pri výbere tých najlepších.

  V súťaži Spievam, spievaš ľudová pieseň nás v okresnom kole v Kremnici reprezentovali: Lucia Kadlecová získala 2. miesto, Dominig Rigo sa umiestnil na 2. mieste, Michaela Kutišová získala 2. miesto a Jozef Kremnický.

 • Slávik Slovenska je celoslovenská spevácka súťaž pod záštitou operného speváka Petra Dvorského. Veľmi sa tešíme, že aj tento rok sme mali krásne umiestnenia vo vyšších kolách.

  V okresnom kole v Kremnici nás výborne reprezentovali: Patrícia Glezgová, obhájila z minulého roka 1. miesto a postúpila do krajského kola, ktoré sa tento rok konalo na Zvolenskom zámku; Michaela Glezgová získala 2. miesto a Viktória Kollárová získala 2. miesto. Z celého srdca gratulujeme!

  Slávik Slovenska školské kolo

 • Súťaže v speve v závere roka uzatvára regionálne podujatie v Župkove Dolina, dolina. Vďaka peknému slnečnému počasiu mohla byť prehliadka spevu ľudových a zľudovených piesní v prírode ‒ v amfiteátri „Koleso“. Bol to pekný zážitok, deti spievali obklopené voňavým lesom, okolo poletovali krásne veľké motýle a jemne bzučali včielky. V tejto príjemnej atmosfére nás reprezentovali a pekné umiestnenia získali: Ella Repčoková a Viktória Chrobáková ‒ zlaté pásmo, Martin Trokšiar a Petronela Glezgová ‒ strieborné pásmo, Sofia Bojková ‒ bronzové pásmo. Tešíme sa a blahoželáme!

 • Na konci mája sme sa my - žiaci 4.A rozhodli po tretíkrát navštíviť hlavné mesto Bratislavu. Po ceste vlakom sme sa potrebovali poriadne rozhýbať, a tak nám pani učiteľka v úvode pripravila menšiu túru, ktorá nás zaviedla k pútnickému miestu, ktoré Bratislavčania často navštevujú – Jaskynka P.M. Lurdskej. Po modlitbe a zapálení sviečok sme pokračovali ku Kostolu P.M. Snežnej. Počas každého zastavenia sme sa dozvedeli históriu a zaujímavosti o danom mieste. Naša cesta ďalej pokračovala na Slavín. Bol z tadiaľ prekrásny výhľad takmer na celú Bratislavu - Kamzík, Dóm sv. Martina, Dunaj, Petržalku, Michalskú vežu i Bratislavský hrad, ktorý bol ďalším cieľom našej pešej túry. V jeho záhradách sme si porozprávali legendy o Márii Terézii, ale aj mnoho iných zaujímavostí. Pri Národnej rade SR sme si oddýchli a veľmi sme sa potešili, pretože sme tu stretli aj nášho pána primátora Petra Antala. Potom sme sa ešte posilnili, aby sme vládali pokračovať do Bibiany - detského múzea pre deti. Čakalo nás tu množstvo netradičných činností a hier. Na výstave Až naprší a uschne sme sa hravou formou dozvedeli viac o slnečnej sústave, zložení zemskej atmosféry, o cyklónoch a tornádach, kolobehu vody či predpovedi počasia. Vyskúšali sme si, ako znie ľudský hlas v atmosfére hélia pomocou hlasového modulátora... Na interaktívnej výstave V hlavnej úlohe stolička sme mali možnosť stoličku vidieť nielen ako objekt na sedenie, ale aj ako predmet, ktorý sa dá meniť, skladať, obliekať, dotvárať a spájať, e

 • Opäť sme super obstáli ... ďakujeme našim deviatakom a ich vyučujúcim za kvalitnú prípravu na celoslovenské testovanie.

  Pozrite si výsledky:

  https://ziar.dnes24.sk/monitor-deviatakov-rebricky-skol-ziarskeho-okresu-300903

  /Niektorí rodičia sa nás pýtaju, prečo im link nejde, takže ak sa Vám nedá otvoriť, skopírujte si odkaz a dajte hore do prehliadača./

 • Už po tretíkrát sa nám podaril otvoriť v našej škole tanečný krúžok spoločenských tancov pre žiakov 1. stupňa. Počas neho sme sa naučili niekoľko krokov a choreografii z latinsko – amerických tancov a štandardných tancov. Tak ako po minulé roky, tak i tento sme si spolu s tanečnou choreografkou Stellou Víťazkovou pripravili 6.júna 2018 pre rodičov a učiteľov záverečný večierok pod názvom Minivenček.

  Večierok sa niesol v príjemnej a v pokojnej atmosfére. Deti predviedli svoje najlepšie výkony v tancoch : WALTZ, VALČÍK, CHA – CHA, JIVE, COUNTRY a tanec na známu pieseň od Kristíny, Ta ne.

Novinky

Kontakt

 • ZŠ s MŠ Štefana Moysesa v Žiari nad Hronom
  Andreja Kmeťa č. 1
  965 01 Žiar nad Hronom
 • sekretariát: +421/45/6732782
  zástupcovia školy: +421/45/6722805
  materská škola: +421/45/6722806
  odhlasovanie obedov: +421/45/6725632

Fotogaléria