Partners

Katarína Urblíková (MŠC)
Katarína Weissová (7.A)
Mgr. Katarína Weissová

Vitajte na stránkach našej školy

Novinky

• 22. 11.2017 /streda/ sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníkov!

V tento deň budú mať riaditeľské voľno žiaci 6.-9.ročníkov, zároveň budú všetci žiaci 6.-9. odhlásení z obedov!

• Predaj stravných lístkov na mesiac december sa uskutoční v našej škole 21. a 22. novembra 2017 od 6.30 do 14.30 hod.

• Dôležité termíny v školskom roku  2017/2018

22.november 2017  TESTOVANIE 5- 2017

/ CELOSLOVENSKÉ TESTOVANIE   PIATAKOV/

21. marec 2018             TESTOVANIE 9- 2018

/ CELOSLOVENSKÉ TESTOVANIE   DEVIATAKOV /

5. apríl 2018     NÁHRADNÉ TESTOVANIE

3. apríl 2018 – zápis do 1.ročníka našej základnej školy

11.apríl 2018 – zápis do našej materskej školy

Do 20. februára 2018   zákonný zástupca žiaka môže podať prihlášku na študijné

• Naše deti sa vedia podeliť. Pri verejnej zbierke Hodina deťom sa 10.11.2017 v našej škole vyzbieralo 106 €. Ďakujeme.

Výťažok zbierky je zaslaný na konto Nadácie pre deti Slovenska.

• Jesenné nástenky v triedach sa na nás usmievajú množstvom výkresov o starých rodičoch z rôznych miest a krajín, slohové práce nám pripomínajú najkrajšie zážitky s nimi, lásku a obetavosť našich drahých. Najkrajšími výtvarnými a literárnymi prácami o starých rodičoch sme sa zapojili do súťaže Mám svojich starkých veľmi rád, ktorú organizuje Centrum voľného času v Žiari nad Hronom. Práce detí boli veľmi pekné a tešíme sa, že uspeli v súťaži a patria medzi najlepšie v Žiari a okolí:

Výtvarné práce 2. stupeň

• Druhý novembrový týždeň sa v mestskej plavárni uskutočnil plavecký výcvik štvrtákov. Každé ráno sa plavárňou ozývalo ,,Plaveckému zdar!“ po ktorom sa žiaci osprchovali a šup ho do bazéna na rozcvičku. Po nej nasledovalo veľa zaujímavých súťaží a hier – Štafetové behy, Pumpa, Splývanie vo dvojici, Vodník, Hríbik, Medúza, Podplávanie tunelom, Na poštára a mnoho ďalších, na ktoré sa deti neskutočne tešili. Po krátkej zábave sa všetci rozdelili do troch družstiev, v ktorých sa im už venovali učitelia a asistenti. Plavci sa učili a zdokonaľovali v rôznych plaveckých štýloch, ale aj v skokoch do vody. Názorne sme si ukázali aj záchranu topiaceho. Ani sme sa nenazdali a bol tu posledný deň, kde každý z nás predviedol svoje plavecké schopnosti. Navzájom sme sa povzbudzovali, aby sme podali čo najlepšie výkony, nakoľko sme plávali na čas. Za veľkú snahu sme boli odmenení plaveckým diplomom a diskotékou vo vode.

• Farnosť Povýšenia Sv. Kríža v Žiari nad Hronom Vás pozýva na nedeľnú svätú omšu venovanú najmä rodinám s deťmi.

Najbližší termín: 19.11. 2017 o 09.30 hod.

Nácvik detí bude v sobotu 18.11.2017 od 10.00 do 11.00 hod. na fare.

Tešíme sa na Vás všetkých!

• Týždeň vedy a techniky na Slovensku každoročne organizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti.

V rámci ôsmeho ročníka Týždňa vedy a techniky sa v našej škole uskutočnia tieto akcie :

‒ tvorivá dielňa ‒ práca s drôtom ‒ pre žiakov 7. B triedy /lektorka p. Soboslayová /

‒ zábavné pokusy v učebni prírodovedných predmetov ‒ pre žiakov 1. a 2. stupňa

• V našej škole bude zbierka Hodina deťom v piatok 10.11.2017 od 9.50 hod.

Ďakujeme!

Výťažok zbierky bude zaslaný na konto Nadácie pre deti Slovenska.

Viac na http://www.hodinadetom.sk/

• Odkaz fatimských zjavení ‒ tak sa volal celoročný diecézny projekt, ktorý bol vyhlásený diecéznym školským úradom v Banskej Bystrici a trval presne ako zjavenia od mája do konca októbra. Cieľom projektu bolo hlbšie oboznámenie sa s fatimským zjavením, poukázanie na aktuálnosť fatimského posolstva v súčasnosti, sprevádzanie a posilňovanie detí k pokore vykonávať malé skutky lásky, prejavovať ich v bežnom živote, v škole a vo svojich rodinách. Nasledujúce fotografie Vás budú sprevádzať aktivitami, ktoré si triedy vymysleli a tým krajšie prežili slávenie tohto výročia.

Novinky

• ZŠ s MŠ Štefana Moysesa v Žiari nad Hronom