• Atlantis

Dňa 10. apríla sa naši žiaci druhých ročníkov zúčastnili zábavno-vzdelávacieho programu v Atlantise.
            V tematických miestnostiach sa dozvedeli základné informácie o vesmíre a Egypte. Nachádza sa tu aj
            70 interaktívnych zábavno-fyzikálnych exponátov , ktoré umožnili žiakom bádať, skúmať tieto
            zákonitosti sveta, či objavovať svet bubliniek. Žiaci si to veľmi užili a odchádzali plní zážitkov.

• Kurz korčuľovania

V marci mali naši prváci príležitosť získať základné korčuliarske zručnosti a v apríli mali túto príležitosť aj naši štvrtáci.

Pod vedením skúsených ambasádorov sa niektoré deti stretli s ľadom a korčuľami po prvýkrát a postupne sa naučili základné techniky korčuľovania. Bolo ohromujúce sledovať, ako postupne stáli na ľade a začali zvládať základné pohyby a obraty. Deti sa naučili aj správne padať a ako si udržať rovnováhu, čo je kľúčové pre bezpečné korčuľovanie. Napriek tomu, že niektorí mali na začiatku obavy, či zvládnu jazdu na ľade, sledovali sme neuveriteľné pokroky počas kurzu. Takmer všetci sa nakoniec pohybovali po ľade s ľahkosťou a sebadôverou.

• Stále nám to spieva

V našej škole majú naši žiaci chuť spievať, o čom svedčí aj krásne číslo 30. Práve toľko bolo na speváckej súťaži Spievam, spievaš a Slávik Slovenska súťažiacich z prvého i druhého stupňa.

V súťaži Spievam spievaš – ľudová pieseň:

I. kategória:

1. miesto – Martinka Beňovičová

2. miesto – Sárka Ďurišová

• Medzinárodný deň florbalu

Presne pred piatimi rokmi bol 12. apríl vyhlásený za Medzinárodný deň florbalu. Dnes sme si ho pripomenuli aj v našej škole na hodinách telesnej výchovy. Žiaci sa rozprávali o zdravej strave, počas vyučovacej hodiny mali tréning aj si zahrali pod vedením nášho bývalého žiaka J. Henžela, ktorý študuje na strednej športovej škole.

• V prípade potreby neváhaj a kontaktuj nasledujúce linky pomoci:

• Chránime deti – linka pomoci pre žiakov - v prípade šikany, či už v školskom prostredí alebo domácom prostredí, môžete kontaktovať dole uvedené adresy a telefónne číslo: 0961 643 705,

oozh.ziarnadhronom@minv.sk, chranimedeti@minv.sk

Linka detskej istoty – telefónne číslo 116 111. Dovoláš sa tam kedykoľvek – linka funguje nonstop, anonymne a bezplatne v rámci SR alebo email: potrebujem@pomoc.sk

Linka detskej dôvery v pracovných dňoch od 14:00 do 20:00 na čísle: 055/234 72 72.

Linka dôvery Nezábudka - 0800 800 566 – bezplatná, anonymná, nonstop

www.viacakonick.sk, pomoc@viacakonick.gov.sk - Národná linka na pomoc deťom v ohrození

www.prevenciakriminality.sk - online poradňa pomoci obetiam trestných činov

www.detstvobeznasilia.gov.sk - online poradňa pri násilí páchaných na deťoch

IPčko.sk – Internetová linka dôvery pre mladých ľudí. Psychologickú pomoc poskytujeme nonstop, bezplatne a anonymne prostredníctvom chatu a emailu.

https://dobralinka.sk/ - Psychologická internetová poradňa pre mladých ľudí so zdravotným znevýhodnením. Každý pracovný deň od 15:00 do 20:00.

https://www.stalosato.sk/ - Nikto nemá v žiadnom prípade právo Ti ubližovať! Môže byť náročné v tom byť osamote. Ty nemusíš. Sme tu pre Teba!

https://chcemsazabit.sk/ - Je OK, že nie si OK. Pomoc pri myšlienkach na samovraždu existuje. Sme tu. Záleží na TEBE!

www.chutzit.sk - online poradňa ľuďom s poruchami príjmu potravy

www.dusevnezdravie.sk

• Jedálny lístok

• Streda24. 04.